Minust

Minu nimi on Andro Roos.

Olen Eesti Vabariigi kodanik ja Tartu Hoiu-laenuühistu asutaja ja juhatuse esimees 2006. aastast. Olen sündinud 2. augustil 1983. Olen kahe lapse isa.


Kes on tartlane Andro Roos?

Andro, rääkige mõne sõnaga oma perekonnast.

Perekonna osas on mulle eeskujuks minu vanemad, kes olid terve elu koos. Isiklikus plaanis olen kahjuks saanud oma õppetunni. Sellegi poolest tunnen täna ennast nagu superisa, kasvatades üksi oma armast tütart, kes annab mulle tagasi palju jõudu ja inspiratsiooni. Poeg kasvab emaga. Meil on head suhted.

Millega tegelete?

Olen peaaegu 20 aastat juhtinud Tartu Hoiu-laenuühistut, olen seal juhatuse esimees. Tartu Hoiu-laenuühistu asutasin koos 25 mõttekaaslasega. Siis oli meil kamba peale algkapitalina kasutada 11 000 krooni, mille maksis sisse minu ema. Nüüd ühendab Tartu Hoiu-laenuühistu 4000 liiget üle Eesti, kes kokku on paigutanud ühistusse üle 50 000 000 euro.

Seda raha kasutame Eesti inimeste ja ettevõtjate tootvate ja tõhusate ettevõtmiste rahastamiseks ja liikmetele ühiseks tulu teenimiseks. See on ühistegevus kogu Eesti ja terve rahva hüvanguks. Tartu Hoiu-laenuühistul on lisaks Tartule esindused ka Tallinnas, Narvas ja Valgas. Tahan teha sügava kummarduse kõigi meie ühistukaaslaste ees.
 

Kui Teid valitakse Riigikogu liikmeks, kas loobute Tartu Hoiu-laenuühistu juhtimisest?

Pea 20 aastaga olen Tartu Hoiu-laenuühistu näol üles ehitanud tugeva organisatsiooni ja kujundanud võimeka meeskonna, mis suudab püsida ja areneda ka siis kui mind iga päev füüsiliselt kontoris kohal pole. Ka Riigikogu liikmena jään Tartu Hoiu-laenuühistu juhtimisel tegevaks. Ühistut kui meie ühist tagalat ma ei jäta.

Mis on Teie jaoks Tartu, kas ainult Eesti suuruselt teine linn?

Mulle on Tartu alati meeldinud. Alates 2002. aastast, mil astusin Tartu Ülikooli majandusteaduskonda, olen olnud uhke tartlane. Tartu on minu jaoks Eesti vaimu pealinn. Tartu on kindlasti see linn, kus ma tahaksin elada oma elu lõpuni. Tartu vaim ja vaimsus viib edasi kogu Eesti Vabariiki.

Kui võõrustate Tartus oma külalisi, siis mis on need paigad, mida kindlasti näitate?

Tartu on nii omamoodi linn, et kui temas ringi liikuda, siis igal pool on midagi põnevat. Ja mis on eriti huvitav – inimesed, kes Tartut on külastanud, tahavad siia ikka ja jälle tagasi tulla. Tartu on maagiline paik.

Kuidas Te sisustate oma vaba aega?

Minu harrastus on sügavalt seotud Tartuga. Nimelt on Tartu keskpunktiks Emajõgi ja mulle meeldib käia Emajõel paadiga sõitmas ja kala püüdmas. See ongi Tartu eripära, et saad Emajõele minna nagu teise maailma – sõidad paadiga, püüad kala, imetled loodust, vaikust, lõõgastud tööst. Ja siis tuled puhanuna Tartusse tagasi ja saad tegutseda täiel rinnal!

Olete Vanemuise Seltsi esimees. Kas olete siis ka Vanemuise teatri sõber?

Näidake mulle tartlast, kes ei oleks uhke ja kellele ei meeldiks Vanemuine. Kuigi pean ütlema, et mulle meeldis vanasti teatris rohkem käia: teatrikülastajad olid siis korrektsemalt riides, teatrietendused olid klassikalisemad. Tulevikus võiks Vanemuises olla rohkem külalisetendusi nii kodu- kui välisteatritest.

Nimetage mõni raamat, mida aeg ajalt lehitsete?

Mulle meeldib tütrega lugeda õpetlikke muinasjutte ja inimeste elulugusid. Just nende inimeste elulugusid, kes on julgenud teha meie maailma palju suuremaks.

Teie töö on peamiselt kontoritöö. Kas jääb aega ja soovi ka muuks?

Mulle meeldib kasvatada tomateid. Tegelen nüüdki hobikorras tomatikasvatusega. Kasvatan Tartu lähedal igal aastal 1000 kg tomateid. Muide, iga suve lõpust kuni vana-aasta õhtuni saavad tartlased minu kasvatatud ploomtomateid osta Tartu Coop kauplustest või otse minu käest. Kui Sa oled Coopi klient, siis Sa oled minu tomateid söönud. 🙂

Teie vanuses inimesel on juba kindlad elupõhimõtted. Nimetage teie arvates kolm enda kõige tähtsamat iseloomujoont.

Esmalt, mida ma luban, seda ka teen.

Minu peamine lubadus on jagada 227 000 eurot ehk oma Riigikogu liikme palk rahvale üldkasulikel eesmärkidel. Selle ma teen ära kui osutun valituks.

Teiseks ja ka kolmandaks lisan – pean oluliseks olla aus ja ausust ootan ka teistelt.

Teie valimislubadused ja valimiseelne tegevus on selgelt eristuv sellest, millega oleme Eestis harjunud. Kas siit saame teha järelduse, et Te pole meeskonnamängija?

Minust kui suurest meeskonnamängijast kõneleb 4000 liikmega Tartu Hoiu-laenuühistu, mis minu juhtimisel töötab kui kellavärk. Olen inimene, kes mõtleb ise ja teeb kõiki asju põhjalikult planeerides. Tervikliku Eesti huvides tegutsemine tähendab, et tuleb tegutseda meeskonnana ja kõige suurem meeskond on Eesti rahvas.

Aga seejuures tuleb arvestada, et see Eesti rahvas koosneb inimestest, kes igaüks on eriline. See ongi minu kui ühistegelase oskus, panna see meeskond koos tööle ja töötada koos selle meeskonnaga – kogu Eesti rahvaga.

Täna on minu tegevus väga paljusid inimesi liitnud ja nad on tulnud minu juurde, et oma asjalikke tegevusi ja ideid minuga koos ellu viia.

Mida Teie käest inimesed kõige sagedamini küsivad, kui saavad teada, et tegutsete rahamaailmas?

Nad küsivad, kuidas on võimalik säilitada sääste nii suure inflatsiooni ja hindade kallinemise juure?

Kandideerite Keskerakonna nimekirjas, ja olete erakonna nimikiirjas kõrgel kohal. Miks tegite sellise otsuse ja liitusite Keskerakonnaga?

Keskerakond on kogu rahvast ühendav erakond. Samas tuleb rõhutada, et me kõik oleme Eesti Vabariigi kodanikud ja sõltumata erakondlikust kuuluvusest peame ajama Eesti asja.

Keskerakond ei lahterda inimesi, vaid seisab kogu rahva eest ja seda teen ka mina.

Mida ütlete valijatele, kes mõtlevad, kas hääletada Teie poolt?

Luban Teile, et valides 1008 Tartu linnas, teen kõik selleks, et hoida Eesti õigel kursil.

Minu näol saate Tartust Riigikogu liikme, kes mitte ainult ei luba, vaid ka tegutseb julgelt inimeste heaks!

Minge kindlasti valima!